Browsing tag: grupa śpiewacza
W Białkach od zawsze odprawiały się przy kapliczkach (w czterech miejscach) majowe nabożeństwa. Gromadziły one licznie młodzież i starszych.Od kilku lat tradycja ta upada. Z czterech, już tylko dwie kapliczki maja takie szczęście, a uczestniczą w tych nabożeństwach tylko najstarsze panie. By zachęcić do powrotu do tej tradycji, zorganizowaliśmy jedną majówkę w wiejskiej świetlicy w
20 października już po raz ósmy w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „WĘGROWSKIE BARWY JESIENI”. W ramach Przeglądu przeprowadzono: Konkurs Literacki, Konkurs Recytatorski oraz prezentacje sceniczne dorobku artystycznego seniorów (wokalne, muzyczne, taneczne, kabaretowe, itp.). Każdy zespół miał na swój występ 12 minut. Nasz chór wystąpił jako
W dniu 22 września 2013 roku w niedzielne popołudnie mieszkańcy wsi Białki spotkali się na świetlicowym placu, by wspólnie powitać nadchodzącą jesień. Spotkanie rozpoczęło się od rozpalenia ogniska z pomocą drużyny harcerskiej z miejscowej szkoły. Zebrani uczestnicy spotkania przeszli potem do pomieszczeń biblioteki, gdzie odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych dzieci –uczestników letniej szkoły malowania
Dnia 20 sierpnia 2013 byliśmy w siedleckim „Domu nad Stawami”, z programem poetycko-muzycznym z okazji sierpniowych świąt patriotycznych. Pensjonariusze tego domu opieki żywo reagowali na znane sobie utwory poetyckie i muzyczne, a także włączali się we wspólny śpiew. Opuszczaliśmy dom z przeświadczeniem, że wnieśliśmy w ich trudną starość trochę radości.
Znowu śpiewamy. Tym razem w Katolickim Radiu „Podlasie w dniu 10 stycznia 2013 roku. Na spotkanie z radiową rodziną tej rozgłośni zaprosiła nas pani redaktor Barbara Jastrzębska. Większość z nas w studiu radiowym znalazła się po raz pierwszy. Nie bez tremy zaśpiewaliśmy pierwszy utwór. Potem już było dobrze. Zaśpiewaliśmy dwie pieśni kościelne i kilka przebojów








